Brook Preloader

Laboratorium PSK/ 5.10.2024r.

Laboratorium PSK/ 5.10.2024r.

Jesteście gotowi na nowe wyzwania? My tak! Dlatego zapraszamy Was do Centrum Polski, do Łodzi, do miasta pełnego kultury, historii i wyjątkowej architektury.


Proponujemy spotkanie m.in. z dwoma wyjątkowymi trenerkami kreatywnego myślenia: Iwoną Burka oraz Magdaleną Kreis.


A dokładniej …..

Podczas Laboratorium proponujemy:

„Trigger Your Brain: Warsztaty Myślenia Bez Granic”/ prowadząca: Iwona Burka
– to unikalne warsztaty, które łączą siłę kreatywnego, krytycznego i produktywnego myślenia.
Z wykorzystaniem gry „Trigger Mind” uczestnicy będą mieli okazję rozwijać umiejętności, które są kluczowe w dzisiejszym dynamicznym świecie, cechującym się zmiennością, niepewnością, złożonością, nadmiarem (w tym informacji) oraz niejednoznacznością.
Warsztaty są skierowane do każdego, kto chce poprawić jakość swojego myślenia, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym, by:

 • odkrywać nowe perspektywy i generować pomysły, oraz rozwiązania,
 • korzystać z racjonalnego myślenia i radzić sobie z tsunami informacyjnym,
 • zwiększać swoją produktywność w drodze eliminowania marnotrawstwa, czyli wszystkiego tego,
 • co zbędne i bez sensu.

Jak się przygotować do warsztatów? Przyjdź z otwartym umysłem i gotowością do aktywnego uczestnictwa. Wszystkie potrzebne materiały zostaną zapewnione na miejscu.

Co zyskacie dzięki udziałowi?

 • odkryjecie potęgę kreatywności, nauczycie się, jak rozwijać wyobraźnię i wyzwolić swoją wewnętrzną kreatywność,
 • wzmocnicie myślenie krytyczne, co pozwoli Wam podejmować lepsze decyzje i lepiej radzić sobie z tsunami informacyjnym,
 • zwiększycie produktywność, nauczycie się dostrzegać marnotrawstwo i zastanowicie się, co możecie uprościć czy zminimalizować.

„Prezent-akcja!”/ prowadząca: Magdalena Kreis – warsztat dla osób dorosłych – Zrób sobie prezent
i zaprezentuj się.

To niełatwa sprawa, ale warta treningu, a także twórczego namysłu. Jak mówić o sobie i swojej praktyce
w sposób zajmujący? W ramach spotkania warsztatowego wszystkie uczestniczące osoby zaprezentują się w dowolny sposób. Każda osoba jest proszona o przygotowanie krótkiej, około 5-7 minutowej prezentacji na temat siebie i swojej praktyki zawodowej lub twórczej.


W czasie warsztatu będziemy omawiać każdą prezentację, wskazując jej mocne strony i szukając sposobów jak ją uatrakcyjnić w przyszłości. Poszukamy sposobów na opowiadanie o sobie w sposób twórczy i budujący ciekawość.

PROWADZĄCE:

Iwona Burka – Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, wykładowca uczelniany, adiunkt w Akademii Górnośląskiej w Katowicach, trener biznesu, autor i współautor licznych publikacji z zakresu systemów zarządzania, filozofii Kaizen i koncepcji Lean, w tym książki „Lean Service w teorii i praktyce”, poświęconej problematyce eliminowania marnotrawstwa w organizacjach usługowych. W swoich działaniach łączy pracę naukową z praktyką w biznesie. Stworzyła program szkoleń
pn. „Kaizen personalny” i bada marnotrawstwo w życiu osobistym.
Opracowała programy wykładów i szkoleń poświęconych budowaniu mindsetu człowieka
XXI wieku, który skupia w sobie trzy sposoby myślenia: myślenie twórcze, krytyczne oraz produktywne. Zaprojektowała też grę karciano-planszową „Trigger Mind”, która poświęcona jest ich rozwijaniu. Grę tę można wykorzystywać podczas szkoleń (jako rozgrzewkę lub materiał treningowy), w ramach pracy zespołowej (jako rozgrzewkę czy też narzędzie integrowania zespołów) lub też jako zabawne uzupełnienie spotkań towarzyskich. Zaprojektowała zresztą wiele innych gier i zabaw rozwijających wskazane sposoby myślenia. Chodzi o to, by radzić sobie w świecie złożonym, skomplikowanym, niejednoznacznym i niepewnym, w świecie, w którym nasze aktywności coraz częściej zastępują maszyny i algorytmy. Jako pasjonatka efektywnego działania, skupia się też na mądrym i sprawnym uczeniu się, włączając
w procesy edukacyjne właśnie myślenie twórcze, krytyczne, produktywne oraz wizualne.
W Akademii Górnośląskiej zainicjowała działanie i opiekuje się Kołem Naukowym Zarządzania „Klub Modny Umysł”.

Magdalena Kreis – kuratorka, edukatorka, animatorka. Od 14 lat tworzy autorskie działania w obszarze sztuki współczesnej – wystawy, warsztaty, programy i publikacje edukacyjne – których celem jest angażowanie publiczności w różnym wieku. Współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi w Polsce i za granicą. Współtworzy niezależną galerię sztuki NOWY ZŁOTY, zlokalizowaną w kiosku na wrocławskim Ołbinie; jest także inicjatorką osiedlowego magazynu artystycznego ZIN OŁBIN. W ostatnim czasie pracowała m.in. nad wystawą rodzinną „W kratkę” (Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi), zestawem edukacyjnym „Barwy Wspólne” (Narodowe Centrum Kultury), przestrzenią rodzinną „Primo!” (Krupa Art Foundation). Więcej: magdalenakreis.pl.

ODPŁATNOŚĆ:
za udział w warsztatch:

 • dla członków PSK, mających opłaconą składkę członkowską za 2024 rok: 200 zł;
 • dla pozostałych osób: 300 zł.

Laboratorium Twórczego Myślenia poprowadzą, m.in.: dr Iwona Burka oraz Magdalena Kreis.

Miejsce warsztatów:
Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, ul. Narutowicza 8/10 90-135 Łódź,

plik do druku: https://www.stowarzyszenie-kreatywnosci.pl/wp-content/uploads/2024/07/lodz_oferta_2024_pp.pdf

ZAPRASZAMY!

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare